חטיבת הבניים:

פעילות חברתית

בישיבה לכל מחזור יש רכז חברתי כתפקידו לדאוג לפעילות חברתית ייחודית המותאמת לגיל השכבה שלו.

במהלך כל שנה אנו מקיימים סיורים וטיולים חד ודו יומיים, פעילות כיתתית ובוקרי כיתה.

ההפוגה מהלמידה הרגילה חשובה בענייניו כדי לפתח בתלמידינו כישורים חברתיים, כיף, הנאה, ומיומנויות שיתוף והכלה.

לדוגמא: בכיתות ז בכל שנה אנו עורכים פרוייקט בר מצווה "גדלים למצוות" שמלווה את השכבה במהלך כל השנה החשובה של הכניסה למצוות ובמהלכה אנו מקיימים אירועים. פעילויות, שיחות ועוד בנושא זה.

שיעורי בחירה

בישיבה מתקיימים חוגי העשרה ולימוד לכיתות החטיבה במגוון נושאים. למשל: בישול, אומנות לחימה, כלבנות, נגרות, רובוטיקה ועוד. כל תלמיד בוחר את החוג שהוא מעוניין להצטרף אליו. כל חוג נותן דגש ייחודי ומפתח בתלמיד צדדים וכישרונות שלא באים לידי ביטוי בחיי היום יום בישיבה. נציין שהחוגים שלנו הם חלק קבוע משעות הלימוד ובנוסף לא נגבה תוספת תשלום מההורים. 

קשר אישי

"כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו". (הרב קרליבך)

האמונה בתלמיד מתחילה בהכרת אישיותו הייחודית.

אנו מאמינים שזה המפתח לפיתוחו האישי ולאפשרות לאמון שהוא יתן בנו לקידומו.

בכל כיתה יש שני אנשי צוות המלווים את הכיתה בכל בוקר הר"מ (רב מחנך) והחצר"מ (חצי רב מחנך- בד"כ סטודנט להוראה בוגר ישיבות הקרוב יותר לגיל התלמיד)

שני אנשי הצוות הכיתתי שמים דגש רב לקשר האישי ומבצעים מספר שיחות אישיות במהלך השנה כולה עם כל תלמיד ותלמיד בכיתה בסבב קבוע.

הפסקות

אנו רואים בהפסקות חלק מיום הלימודים ואנו משקיעים רבות שהתלמידים ייהנו ויפיקו את המירב מזמן זה הן בפן האישי והן בפן החברתי.

התלמידים נהנים ומשחקים בזמן זה במגרשים משחקי כדור כדורגל, כדורסל ופוטבול.

בנוסף בחטיבה קיימים שני חדרי הפסקה אחת לכל שכבה ובה שולחנות פינג פונג ובהמשך גם במשחקי קופסא ופינות הפוגה.

פעם בחודש אנו עושים "הפסקה פעילה" בהפקת התלמידים ובהשתתפותם. ובמהלכה התלמידים מכינים משחקים שונים לכלל החטיבה וכן עמדות פוקפורן, שערות סבתא ועוד.

תורה לשמה

בישיבת חורב אנחנו מעודדים את התלמידים ללמוד 'תורה לשמה', מעבר לתוכנית הלימודים הרגילה. שלושת התוכניות הפופולריות ביותר בישיבה הן:

לימוד הדף היומי, מסגרת לימוד שקיימת כבר מעל 20 שנה בישיבה. לשמחתנו רבים רבים מתלמידנו זכו לסיים הרבה מסכתות וסדרים, ולא מעט מהם אף זכו לסיים את הש"ס, אותו התחילו בהיותם נערים צעירים בכיתה ז'.

הרמב"ם היומי, בה לומדים מעל 100!! תלמידים בכל כיתות החטיבה והישיבה פרק יומי ברמב"ם.

תוכנית יגדיל תורה ויאדיר – תוכנית לימודים אישית מותאמת לרצון האישי של כל תלמיד. בה התלמיד בוחר לעצמו לימוד יומי קבוע בספר שאותו הוא בוחר. רכז התוכנית הרב חיים מורביה (ר"מ בחטיבה), אשר דואג לרכוש עבורו את הספר, ולכנס את הלומדים מידי פעם כדי להתחזק יחד ולקבל כוח ומרץ להתמיד בלימוד היומיומי. בתוכנית הזו משתתפים כמאה תלמידים נוספים.

ארוחות

תלמידינו היקרים מבלים את רוב זמנם במהלך היום בישיבה. וכדי לסייע ולהקל עליכם בארגון והעזרה התלמידים מקבלים בישיבה ארוחת בוקר וצהרים מדי יום, בשני חדרי אוכל. הארוחות מגוונות, בריאות ונבדקות מעת לעת ע"י משרד הבריאות. על המטבח מנצח ביד אומן השף שלנו חיים מרון, מחברת גורמה, שעושה כל מאמץ שהילדים יאכלו אוכל בריא, טעים, מזין ומגוון. כמובן שיש מנות צמחוניות ומנות ללא גלוטן, למי שצריך. הארוחות בישיבה לא טעימות כמו האוכל של אמא, כמובן, אבל אנחנו מאוד משתדלים שהם יהיו כמעט כמו

בית מדרש

ישיבת חורב התברכה בשני בתי מדרש: בית המדרש הגדול לתלמידי התיכון, ובית המדרש לתלמידי החטיבה. בבית המדרש התלמידים מתפללים שחרית ומנחה מדי יום, משתתפים בשיעורים מחזוריים, שומעים שיחות כלליות, לומדים בקבוצות קטנות וכו'. כיתות התיכון לומדות בבית המדרש חברותות בסדרי בוקר/ צהרים בכל יום בנוסף. כך שבית המדרש הוא חלק מרכזי ופעיל בחייו של תלמיד בישיבתנו.

הבניין החדש

זכינו לפני שנתיים, בשיתוף עיריית ירושלים ומשרד החינוך להיכנס לבניין ייעודי רק לתלמידי החטיבה, ובכך איפשרו לנו כיתות מרווחות ומוארות, חדרי ספח, חדרי הקבצה, מעבדות, חדר מחשבים, חדר אוכל מרווח וחדשני, מגרשים ועוד.

הפרדת החטיבה משאר תלמידי הישיבה, מאפשרת לנו להתמקד אך ורק בהם ולטפח את הכשרונות המגוונים בגיל הכ"כ מיוחד הזה של חטיבת הביניים.

בנוסף ההפרדות מהכיתות הגדולות מאפשר לתלמידים של החטיבה להרגיש את המקום הייחודי להם,  להתגבש בפני עצמם ולדעתנו הבניין תורם להם רבות.  

צפו בחנוכת הבניין החדש>>

נגן וידאו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן